Łatwy zwrot towaru
KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE
Różowa sól himalajska
Oryginalna sól z Himalajów, której złoża liczą 250 milionów lat, zwana jest najzdrowszą solą świata. Nie zawiera zanieczyszczeń chemicznych i nie jest wybielana. Jest silnie nasycona cennymi dla ludzkiego organizmu minerałami. Badania laboratoryjne potwierdzają obecność 84 naturalnych minerałów w soli himalajskiej.
Sól himalajska ma zastosowanie spożywcze, ale może być również stosowana do kąpieli. Sól himalajska wykazuje terapeutyczne właściwości: równoważy pH skóry, eliminuje toksyny z organizmu i przywraca właściwą gospodarkę elektrolitową. Jest wchłaniana bezpośrednio przez skórę. Ponadto sól himalajska ma właściwości antybakteryjne i antyseptyczne: odkaża skórę i zapobiega powstawaniu stanów zapalnych. Kąpiel w soli himalajskiej przynosi ulgę skórze, która cierpi na wysypki alergiczne, łuszczycę, egzemę i AZS. Za sprawą bogatego nasycenia minerałami i pierwiastkami śladowymi, sól himalajska przywraca skórze zdrowie i siłę w walce ze schorzeniami. Sól himalajska łagodzi bóle artretyczne, skórcze mięśni oraz przynosi pozytywne efekty w terapii bezsenności.
Krystaliczna sól himalajska powstała w miejscu, w którym setki milionów lat temu Słońce osuszyło pierwotny ocean. Struktura podobnych do diamentów drobinek powstawała pod wpływem ogromnych ciśnień. Sól himalajska wydobywana jest z głębokości 400-600 metrów.
Sól himalajska w kuchni
Sól himalajska w przeciwieństwie do szkodliwego powszechnie stosowanego chlorku sodu, posiada unikalne właśćiwości zdrowotne. Nie posiada zanieczyszczeń w postaci metali ciężkich, jakie znajdują się w soli morskiej.
Sól himalajska stosowana w kuchni uzupełnia niedobory mikroelementów w diecie, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Różowy kolor soli jesr uzależniony od zawartości żelaza. Oferowana przez nas sól jest wydobywana ręcznie.
Codzienne spożycie soli himalajskiej szacowane jest na 5-6 gram.
Zastosowanie kosmetyczne soli himalajskiej
Przetłuszczająca się skóra głowy - na skórę głowy nanosimy okład z 1/4 filiżanki oleju kokosowego i jednej łyżki soli. Masujemy skórę głowy, po czym dokładnie spłukujemy.
Maseczka regenerująca na twarz - sól połączoną z olejem arganowym w proporcjach 1:1 nakładamy na skórę twarzy i dekoltu w formie maski, a po upływie minimum 10 minut wpłukujemy.
Peeling solny - peeling z zawartością soli himalajskiej zwalcza cellulit, pobudza mikrokrążenie, zapobiega wrastaniu włosów, dotlenia skórę, zwalcza zapalenie mieszków włosowych. Może być stosowany do ciała, dłoni i stóp.
Sól himalajska w domu
Bryły solne rozłożone w pomieszczeniach jonizują powietrze na korzyść naszego organizmu. Sól himalajska w pobliżu urządzeń elektrycznych (telewizora, komputera, telefonu) obniża smog elektryczny i poprawia jakość środowiska, w którym żyjemy. Rozłożone bryły soli mogą służyć około roku.
Zastosowanie terapeutyczne
Sól himalajska może wspomóc leczenie zapalenie ucha poprzez wykonywanie kompresów na ucho z gorącej soli w lnianym woreczku.
Roztwór o stężeniu 26% (26 gram soli na 100 g wody) może posłużyć do płukania nosa w leczeniu zapalenia zatok.
2-3 łyżki soli himalajskiej rozpuszczone w filiżance wody tworzą mieszankę do płukania gardła i jamy ustnej.
W przypadku przeziębienia, wyczerpania organizmu i kuracjach odtruwających zalecane są kąpiele w wannie z wodą z dodatkiem 1 kg soli himalajskiej. Ciało wchłania cenne mikroelementy zawarte w soli, co wspomaga nasz układ odpornościowy.
Dlaczego wybrać nasz sklep?



